herbata z prądem

Herbata z prądem – przepis na góralski sposób na przeziębienie!

Herbata z prądem to idealne rozwiązanie, które świetnie zdaje swój egzamin w czasie jesienno-zimowych wieczorów. Mimo jej popularności w dalszym ciągu wiele osób nie zna przepisu na ten trunek. Jak go przygotować?

Ocena

Przygotowanie góralskiej herbaty z prądem to czynność, która jest naprawdę prosta. Jedyne, na czym będziesz musiał się skupić, to odpowiednie dodawanie składników. W przeciwnym razie twój trunek się nie uda. Najważniejsze jest, aby alkohol był dolewany do herbaty z prądem w sposób stopniowy. Dzięki temu napar będzie bardzo smaczny oraz rozgrzewający. Co to jest herbata z prądem? Jak ją przygotować? Jak wygląda sprawdzony przepis? 

Czym właściwie jest herbata z prądem?

czym właściwie jest herbata z prądem

Herbata z prądem to nic innego jak zwykła herbata z dodatkiem alkoholu. Określenie to odnosi się właśnie do tego składnika, który charakteryzuje się pobudzającymi właściwościami. Wiele osób określa herbatę z prądem także jako góralską. To właśnie w górskich regionach jest ona najpopularniejsza. Jaki alkohol wybrać do herbaty z prądem?

Jaki alkohol do herbaty z prądem?

Najważniejszym elementem każdej herbaty z prądem jest właśnie alkohol. W końcu to w dużej mierze on sprawia, że całość rozgrzewa oraz ma wiele aromatu. Jeśli chodzi o wybór trunku, to panuje tutaj zupełna dowolność. W związku z tym śmiało możesz wybrać taki alkohol, jaki najbardziej lubisz. W klasycznym przepisie na herbatę z prądem znajdziesz rum lub spirytus. Nie znaczy to jednak, że napój ten się nie uda, jeśli postawisz na smakową nalewkę czy zwykłą wódkę. 

herbata z rumem czyli sposób na zimowe dni

Herbata z rumem, czyli sposób na zimowe dni!

Herbata z prądem z dodatkiem rumu to coś, co naprawdę jest warte wypróbowania. Świetnie rozgrzewa, a ilość aromatów w tym napoju po prostu zwala z nóg. Jak ją przygotować?

Składniki:

  • 40–50 ml rumu;
  • 250 ml mocnego naparu z czarnej herbaty;
  • 2 plastry pomarańczy;
  • 2 plastry korzenia imbiru;
  • 1 łyżeczka miodu;
  • 1 łyżeczka syropu owocowego.
Herbata z rumem

Przygotowanie:

  1. Wlej rum do naparu z czarnej herbaty.
  2. Wsyp cukier do mikstury oraz dodaj imbir, pokrojone owoce i syrop owocowy. Zgnieć całość za pomocą łyżki.
  3. Podawaj herbatę z prądem, póki gorąca!

Jak widać, herbata z prądem to bardzo ciekawy napój na zimowe wieczory. Świetnie rozgrzewa oraz dobrze smakuje, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, abyś serwował ją swoim bliskim. Pamiętaj, że wersji tego trunku jest wiele, dlatego naprawdę warto eksperymentować!

Archiwum: listopad 2022