małe agd

Małe AGD przydatne w domowym barze

Ocena

Chcesz samodzielnie w domu przygotowywać smaczne i efektowne drinki identyczne, jak te robione przez prawdziwych barmanów? Potrzebne Ci będą odpowiednie akcesoria, w tym kilka sprzętów z zakresu małego AGD.

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie sprzętów AGD, które są niezwykle przydatne podczas przygotowywania drinków w domu. Pokrótce wskazaliśmy również, na co warto zwrócić uwagę, wybierając poszczególne urządzenia.

Blender

Zacznij od zakupu blendera. Urządzenie to pozwoli zmiksować składniki do drinka czy pokruszyć lód. Jest bardzo praktyczne i funkcjonalne, więc będzie można wykorzystywać je nie tylko w domowym barze, lecz oczywiście również w kuchni.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje blenderów: ręczne i kielichowe. Pierwsze są lekkie i wygodne w użyciu, ale mają ograniczone możliwości i mogą mieć problemy np. z pokruszeniem lodu. Do robienia koktajli i drinków lepszym wyborem może okazać się blender kielichowy, który bez problemu posieka oraz zmiksuje nawet twarde produkty i będzie można przy jego pomocy za jednym razem przygotować od razu kilka porcji napoju.

Najważniejszym parametrem w przypadku blenderów jest moc. Mocny blender ręczny to taki o mocy powyżej 700 W. Chcąc natomiast kupić mocny blender kielichowy, moc takiego urządzenia powinna wynosić co najmniej 1200 W.

Wszystkie typy blenderów wraz z polecanymi modelami tutaj:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-blender-wybrac/

Shaker do drinków

Kolejnym urządzeniem bardzo przydatnym podczas przygotowywania koktajli, shake’ów i drinków, jest shaker. Jeśli chcesz maksymalnie uprościć i przyspieszyć proces przygotowywania napoju, postaw na shaker elektryczny.

Elektryczny shaker do drinków najczęściej zasilany jest przy pomocy baterii. Umożliwia szybkie i precyzyjne łączenie ze sobą różnych płynów.

Co prawda jest on dużo droższy w porównaniu z shakerami ręcznymi, jednak jego wsparcie w domowym barze jest nieocenione. Na pewno będzie niezastąpiony podczas przyjęć z drinkami.

Robot kuchenny

Do zadań specjalnych przydać się może robot kuchenny. W tym przypadku trzeba zastanowić się, do czego ma on nam służyć. Jeśli będziesz z niego korzystać wyłącznie w domowym barze, to wystarczy podstawowy model. Kupując go jednak z zamiarem wykorzystywania głównie w kuchni, a jedynie od czasu do czasu w barze, lepszym wyborem będzie zaawansowany technologicznie model, który zapewni komfortową pracę i będzie działać bez żadnych ograniczeń.

Na co zwrócić uwagę kupując robot kuchenny do domu? Najważniejszy parametr to przede wszystkim moc, a zaraz po nim pojemność. Twojej uwadze nie powinny umknąć także dostępne w robocie funkcje i dołączone do zestawu przystawki. Dokładny opis poszczególnych aspektów robotów kuchennych, które mają bezpośredni wpływ na ich pracę, znajdziesz w tym poradniku.

Elektryczny korkociąg

Jako ostatni chcielibyśmy polecić Ci elektryczny korkociąg. Teoretycznie da się bez niego obejść i postawić na zwykły korkociąg ręczny, jednak otwieranie zakorkowanych butelek przy pomocy tego elektrycznego jest dużo szybsze, łatwiejsze i przede wszystkim bardziej efektowne, co ma znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy robimy to przy gościach.

Takie korkociągi zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej, a więc są wysoce odporne na uszkodzenia, przez co są w stanie służyć przez bardzo długi czas. W sklepach znaleźć można korkociągi elektryczne w różnych wariantach cenowych. Dla mniej wymagających użytkowników polecamy modele w przedziale cenowym od 50 do 100 zł.

Chcesz nieco zaoszczędzić, kupując małe AGD do domu? Przed złożeniem zamówienia sprawdź aktualne promocje i kody rabatowe. Zachęcamy również do kupowania podczas wielkich akcji promocyjnych w okresie wyprzedażowym w wakacje czy przed świętami lub w konkretne dni, np. Black Friday (więcej o zaletach kupowania w Czarny Piątek przeczytasz tutaj). W ten sposób można zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Archiwum: sierpień 2022