piwo bezalkoholowe kalorie

Piwo bezalkoholowe – kalorie. Dowiedz się, jak bardzo kaloryczny jest bezalkoholowy trunek!

Piwo bezalkoholowe – kalorie w tym napoju mają znaczenie. Ale czy takie samo jak w przypadku tradycyjnego alkoholowego piwa? Przekonaj się! Poznaj najważniejsze fakty na temat kaloryczności piwa bezalkoholowego!

Ocena

Piwo bezalkoholowe to dziś coraz bardziej popularna alternatywa dla typowego alkoholowego piwa. Jest ono lżejsze, a często prezentuje równie znakomity smak. Jednak czy jest mniej tuczące? Jak pod tym względem prezentuje się piwo bezalkoholowe? Kalorie wszak dalej w nim występują. Ale czy w takim samym natężeniu co w przypadku alkoholowego odpowiednika? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Piwo bezalkoholowe – kalorie. Podstawowe informacje

Na początku warto zauważyć, że piwo bezalkoholowe jest wytwarzane z analogicznych składników co piwo alkoholowe. Najważniejszym z nich jest… woda. Ona stanowi wszakże przeszło dziewięćdziesiąt procent piwa. Kolejny w kolejności kluczowy składnik to słód (pszeniczny czy też jęczmienny). Następnie znaczenie ma chmiel, drożdże oraz przeróżne dodatki.

Piwo bezalkoholowe do pewnego momentu powstaje podobnie jak piwo alkoholowe. Jednak fermentacja zostaje przerwana niedługo przed tym, zanim w piwie powstanie alkohol. Dlatego dobrze zrobione piwo tego typu ma znakomity smak, jednak pozbawione jest procentów. Za piwo tego rodzaju można uznać napój, w którym zawartość alkoholu nie przekracza pół procenta.

Piwo bezalkoholowe – kalorie. Ile ich jest?

Czy jednak zero procent oznacza zarazem zero kalorii? Nie do tego stopnia. Jednak fakt faktem, że piwo bezalkoholowe ma o wiele mniej kalorii niż jego alkoholowy odpowiednik. O ile typowe jasne piwo alkoholowe ma około dwustu pięćdziesięciu kalorii (mówiąc o półlitrowej butelce napoju), o tyle piwo bezalkoholowe jest niemal dwukrotnie mniej kaloryczne. Zasada jest prosta – im mniej alkoholu, tym mniej kalorii.

Piwo bezalkoholowe – kalorie. Skąd?

Skąd tym samym w ogóle kalorie w piwie bezalkoholowym? Chociaż napój tego rodzaju nie zawiera alkoholu, faktem jest, że wciąż występują w nim cukry. Szczególnie jeżeli mówimy o bezalkoholowych piwach smakowych, które nierzadko powstają z dodatkiem słodzonych soków. W takim przypadku kaloryczność piwa bezalkoholowego może być nieco wyższa.

Tym samym chociaż co do zasady piwo bezalkoholowe jest mniej tuczące niż to alkoholowe, warto zawsze zwracać baczną uwagę na etykiety i dokładny skład produktów. Wtedy będziesz mógł dokładnie określić, jak kaloryczny jest dany napój. A w rezultacie uniknąć przykrych niespodzianek na wadze!

Archiwum: wrzesień 2022