Jak pić, żeby nie mieć kaca? Najlepsze porady

Picie alkoholu to przede wszystkim część wspólnej zabawy z naszymi znajomymi i bliskimi. Nie jest to oczywiście niezbędnik, ale miły dodatek, który umila wiele imprez, jak również ważnych wydarzeń w naszym życiu. Niestety, następny dzień po dobrej zabawie często kończy się bólem głowy i nieprzyjemnymi odczuciami w żołądku. Jak pić, żeby nie mieć kaca? Poznajcie najlepsze porady, żeby to osiągnąć.

Ocena

Kac – skąd się bierze

Zanim przejdziemy do tego, jak powinno się pić, aby kac was nie dopadł, warto przyjrzeć się tematowi samego oddziaływania na organizm przez ten stan. Nie każdy zdaje sobie sprawę, skąd właściwie się bierze i dlaczego inni odczuwają go bardziej, a inni wcale. Tutaj bardzo ważne jest wspomnienie, że ma on ścisły związek z metabolizmem alkoholu w naszym organizmie. Łączy się to z wątrobą, która bierze w tym udział.

Okazuje się bowiem, że tylko 2-10% alkoholu wydala się z nas poprzez mocz, drogi oddechowe, czy też naszą skórę. Co z resztą procentów? To właśnie wątroba odpowiada za ich pozbycie. Wydalanie alkoholu zależy zatem od szybkości jej pracy, a każda jest inna. Pamiętajcie również, że picie jest dla nasze organizmu zatruciem, dlatego kac jest właściwie rezultatem pozbywania się tej trucizny. Stąd też tyle nieprzyjemnych objawów.

Wspólne oglądanie z bliskimi sportowych zmagań, to jedna z ulubionych czynności przy trunkach wysokoprocentowych. Warto wiedzieć, że nawet w trakcie takiego rozluźnienia możecie zarobić poprzez obstawianie ich wyniku. W tym celu przydatny może być kod promocyjny Lvbet. Pozwoli wam on na zdobycie atrakcyjnych bonusów. Wśród nich znajdziecie przede wszystkim rozmaite opcje zakładów z bonusami bez depozytu.

Jak pić, żeby nie mieć kaca? Najlepsze sposoby

Omówmy teraz cel naszego wpisu, czyli jak skutecznie ominąć kaca spożywając odpowiednio alkohol. Jednym z najbardziej sprawdzonych sposobów jest nic innego jak oczywiście picie szklanki wody przy każdym drinku. Warto również popijać szoty przy jej pomocy, gdyż nawodnienie gra tutaj kluczową rolę. Złagodzi ono finalne objawy kaca, a także sprawi, że będziecie pili znacznie bardziej ekonomicznie.

To oczywiście nie koniec porad, jakie dla was przygotowaliśmy. Kolejną propozycją z naszej strony jest oczywiście spożycie odpowiedniego posiłku przed piciem. Co to właściwie oznacza? Najlepszą opcją w tej sytuacji będą tłuste potrawy. Wśród tych najbardziej polecanych znajdują się rosół, jajecznica, czy też dania z mięsem lub awokado. Takie dania mogą zagwarantować wam brak kaca lub jego mniejsze odczuwanie.

Kolejną kwestią, którą warto tutaj wziąć pod uwagę, jest picie w odpowiedniej kolejności. Mowa tutaj o wybieraniu na początek najsłabszych trunków i kończeniu na tych, które najmocniej działają na nasz organizm. Nie mieszajcie ich między sobą, bo może to się skończyć naprawdę ostrą reakcją organizmu. Da się tego uniknąć, jeśli zwrócicie uwagę na kolejność pitego alkoholu. O czym jeszcze należy pamiętać?

Pożegnaj kaca przed jego rozpoczęciem – ciąg dalszy wskazówek

Co można jeszcze zrobić, żeby zapewnić sobie bezkacowy dzień po imprezie? Tutaj warto się zdecydować na spożywanie napojów izotonicznych. Pozwalają one na odpowiednie nawodnienie, które jest potrzebne zarówno przed piciem, jak i w jego trakcie. Z tego też względu warto się w nie zaopatrzyć i pić je zwłaszcza wtedy, gdy z powodu alkoholu mocno się pocicie. To właśnie wtedy wytracają się elektrolity.

Odstawcie papierosy przed końcem picia. Często wzmagają one stan upojenia alkoholowego i warto nie zatruwać nimi organizmu razem z alkoholem. Jeśli jednak już musicie palić, to godzinę lub dwie przed końcem imprezy z tego zrezygnujcie. Będziecie sobie wdzięczni za ten czyn o poranku po imprezie.

Materiał promocyjny.

Archiwum: maj 2023