screwdriver

Screwdriver – jak powstaje słynny Śrubokręt?

Screwdriver to drink o wielu zaletach. Bazuje na dwóch tanich składnikach, a z jego przygotowaniem poradzi sobie każdy. Jak powstaje słynny Śrubokręt? Zobacz, jak prosty jest przepis na ten napój.

Screwdriver – prosty przepis dla każdego 

Składniki i przygotowanie 

składniki i przygotowanie

Drink Śrubokręt przygotujesz w 5 minut. Tyle wystarczy, by przygotować szklanki typu Collins lub Highball, wypełnić je sokiem i wódką, a następnie udekorować kawałkiem pomarańczy.

Praca nad tym drinkiem to minimum wysiłku i świetne efekty. 

Przygotuj:

  • 60 ml wódki,
  • 120 ml soku pomarańczowego, 
  • kostki lodu.

Na początek wypełnij szklankę lodem. Wlej wódkę i sok, a całość dokładnie zamieszaj. Aby ten prosty drink piękniej wyglądał, udekoruj go plasterkiem pomarańczy. 

Drink Screwdriver to idealna propozycja dla każdego miłośnika pomarańczy. Sok owocowy łagodzi smak wódki, a kostki lodu zapewniają orzeźwienie. Czy znasz lepszy sposób na upalne popołudnie? 

screwdriver przepis

Skąd ta nazwa? 

Co kryje się za nazwą „Śrubokręt”? Choć historii związanych z okolicznościami powstania tego drinka jest sporo, są one zgodne w jednym – twórcy pierwszego Screwdrivera mieszali jego składniki śrubokrętem

Śrubokręt – drink na każdą okazję 

Drinki z wódką i sokiem pomarańczowym sprawdzą się świetnie przy każdej okazji. Domówka, letnie party w ogrodzie czy rodzinna impreza – w takich sytuacjach Screwdriver radzi sobie doskonale. 

Jak powstał Screwdriver?

Najsłynniejszy drink o smaku pomarańczy narodził się w niejasnych okolicznościach. Nie brak historii o nafciarzach z Teksasu, którzy w barach mieszali swe drinki śrubokrętami, popularne są też opowieści o pracownikach platform wiertniczych, którzy mieszali wódkę z sokiem pomarańczowym z puszki otwieranej śrubokrętem. 

Pewne jest to, że drink ten stał się znany w latach 30. XX wieku, a przepustką do jego kariery stała się kampania reklamowa wódki Smirnoff. W jej trakcie promowano drinki z wódką, w gronie których znalazł się Screwdriver. 

Najsłynniejsze modyfikacje 

screwdriver-modyfikacje

Śrubokręt szybko zdobył międzynarodowe uznanie, a co za tym idzie – doczekał się wielu nowych wersji. Te najsłynniejsze to: 

  • Elektryczny Screwdriver, w którym obok wódki i soku pomarańczowego pojawia się likier malinowy,
  • Sonic Screwdriver, składający się z wódki, soku pomarańczowego i likieru blue curacao
  • Slowdriver, powstający z ginu i soku pomarańczowego. 

Z dwóch składników możesz przygotować idealne drinki na letnie spotkania z przyjaciółmi. Popularny Śrubokręt, mimo swej prostoty, świetnie radzi sobie w każdej sytuacji, a jego przygotowanie nie zabierze ci zbyt wiele czasu. 

Ocena

Archiwum: luty 2021