ranking piw bezalkoholowych

Ranking piw bezalkoholowych. Dowiedz się, które z nich są najlepsze!

Ranking piw bezalkoholowych. Poznaj piwa godne uwagi! Dowiedz się, jakie bezalkoholowe piwa mają najlepszy smak.

Ocena

Powszechna ogólnikowa opinia głosi, że piwo bezalkoholowe to nie prawdziwe piwo. Faktem jest, że naprawdę dobrych piw bezalkoholowych nie ma wiele na rynku. Nie oznacza to jednak, że nie sposób takie odnaleźć. Dowiedz się, które tego rodzaju trunki odznaczają się naprawdę wyjątkowym smakiem. Poznaj nasz ranking piw bezalkoholowych i wybierz coś dla siebie.

Ranking piw bezalkoholowych – Miłosław IPA

Pierwsza pozycja na naszej liście to piwo przez wielu uważane za najlepsze bezalkoholowe piwo w Polsce. Flagowym produktem rodem z Miłosławia jest tamtejszy pilzner, który ma rzesze sympatyków nad Wisłą. Jednak ten browar zasłynął także piwem, które mimo braku alkoholu daje prawdziwą przyjemność z chmielowego posmaku. Miłosław IPA to rześkość i owocowość, której każdy amator bursztynowego trunku wymaga od India Pale Ale. Rzecz jasna nie uświadczysz tu goryczki rodem z double IPA. Jednak wziąwszy pod uwagę relację jakości do ceny jest to zasłużony lider w swojej kategorii.

Ranking piw bezalkoholowych – Pinta

Browar Pinta lata temu rozpoczynał działalność jako jeden z regionalnych browarów tworzących piwa kraftowe. Sukces piwnej rewolucji w Polsce i tego browaru samego w sobie sprawiły, że dziś produkty spod znaku Pinty można znaleźć nie tylko w kraftowych pubach czy sklepach piwnych. Butelki z charakterystycznym logo zdobią półki w sklepach wielkopowierzchniowych a nawet stacje benzynowe.

Pinta bez wątpienia wkroczyła w dużej mierze do mainstreamu. Jednak pomimo tego faktu wciąż raczy swoich sympatyków nowymi kompozycjami i pomysłami. Jedną z takich właśnie idei było wyprodukowanie bezalkoholowego piwa Mini Maxi IPA. Trunek, w którym pobrzmiewają amerykańskie chmiele, w tym między innymi Citra, musiał znaleźć się w naszym rankingu piw bezalkoholowych. Jakościowo piwo to znajduje się szczebel wyżej niż Miłosław IPA. Warto jednak zauważyć, że jego cena jest nieco wyższa. W związku z tym nie zdobyło tu pozycji lidera.

Ranking piw bezalkoholowych – Kormoran 1 na 100

Nazwa tego piwa mówi sama za siebie. Ta propozycja od browaru Kormoran do zaledwie jeden procent alkoholu. Tymczasem pomimo tak niskiego woltażu w piwie udało się zachować wyrazisty aromat i smak. Oczywiście jak na przyjęty relatywnie niski przedział cenowy. Naturalnie nie jest to jedno z najbardziej wykwintnych piw na rynku, ale wszak o nie takich piszemy w rankingu piw bezalkoholowych. Jeżeli szukasz dobrego napoju na letnie popołudnie w rozsądnej cenie, Kormoran to dobry wybór.

Kompozycja piwa 1 na 100 współgra zresztą z innymi produktami od tego właśnie browaru. Kormoran to z założenia rozsądne ceny oraz gwarancja solidności. Zarazem trudno spodziewać się po tym piwie wirtuozerii. Jednak bądźmy uczciwi – nie taki jest jego cel.

Ranking piw bezalkoholowych – browar Grodzisk

W naszym rankingu piw bezalkoholowych przyszła kolej na piwną podróż do Grodziska. A tam odnajdziesz piwo z dodatkiem mango, które stanowi znakomitą propozycję dla fanów tego właśnie owocu. Orzeźwienie, lekkość i oczywiście owocowość – to główne cechy grodziskiej propozycji. Zasłużone miejsce w rankingu i piwo, które uraczy nie tylko miłośników delikatnych smaków.

Ranking piw bezalkoholowych – Browar Cornelius Hazy IPA

Wreszcie ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to kolejne lekkie piwo w stylu India Pale Ale. Tym razem prosto z browaru Cornelius. Jego nazwa „juicy IPA” mówi wiele. W tym piwie poczujesz bowiem prawdziwą moc tropikalnych aromatów. Jest to trunek wyjątkowo gęsty i mętny. Bardzo wyczuwalne są w nim aromaty brzoskwiniowe. Może wręcz owa owocowość jest wyczuwalna aż za nadto. Nie każdego przypadnie do gustu ów styl, ale jeżeli masz ochotę bardziej na tropikalny sok niż goryczkowe piwo, Cornelius wydaje się propozycją idealną.

Ranking piw bezalkoholowych – podsumowanie

Przedstawiony tu ranking piw bezalkoholowych można by jeszcze rozwijać o kolejne pozycje. Jednak postanowiliśmy się skupić na skromnej lecz rzetelnej selekcji piw autentycznie najciekawszych. A przy tym staraliśmy się wskazać te trunki, które nie są trudno dostępne. Nie trzeba też dodawać, że postawiliśmy na prezentację piw bezalkoholowych, które nie tylko nie będą męczyć wątroby, ale także kieszeni danego konsumenta. Wśród powyższych propozycji każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź proponowane przez nas smaki, a z pewnością nie pożałujesz. Piwa bezalkoholowe to znakomita alternatywa dla tradycyjnych trunków, gdy zależy ci przede wszystkim na spokojnej konsumpcji.

Archiwum: wrzesień 2022