cuba libre

Cuba Libre – poczuj smak wolności

Pochodzi z Kuby, zatem obecność rumu w jego składzie nie powinna cię zdziwić. Jeśli chcesz przygotować drinki szybkie i tanie, Cuba Libre będzie strzałem w dziesiątkę. Jak powstaje ten napój?

Ocena

Cuba Libre – przepis 

cuba libre przepis

Gdyby ułożyć listę najłatwiejszych w przygotowaniu drinków, Cuba Libre znalazłby się w ścisłej czołówce. 

Składniki i sposób przygotowania

cuba libre-skład

Jeśli chcesz przygotować kubański drink z rumem i colą, przygotuj następujące składniki:

  • 50 ml białego rumu, 
  • 120 ml coca–coli,
  • 10 ml soku z limonki,
  • kilka kostek lodu.

Przemienienie tych składników w orzeźwiającego drinka zajmie ci kilka minut. Do szklanki wypełnionej lodem wlej porcję rumu, dodaj colę, a na koniec sok z limonki. Całość wymieszaj i gotowe! 

Jak podawać ten drink?

Cuba Libre podaj w niskiej szklance z grubym dnem. Jeśli chcesz uzyskać ciekawszy efekt, możesz ją ozdobić plasterkiem limonki. 

Cuba Libre – drink o smaku wolności

cuba libre-smak wolności

Kuba intryguje swym charakterem, a jej symbolami stały się salsa i rum. Ta słoneczna wyspa to burzliwe dzieje, długa walka o wolność oraz wspaniali ludzie, potrafiący upamiętniać ważne wydarzenia w oryginalny sposób. Drink z coli i rumu jest tu najlepszym przykładem. 

Drink ten powstał na przełomie XIX i XX wieku w Hawanie, gdzie szybko zyskał popularność. W okresie międzywojennym jego moc odkryli mieszkańcy USA, których prohibicja znacznie ograniczała w wyborze trunków. Dziś Cuba Libre zna cały świat.

Drink Cuba Libre – czym podbił świat?

Dzieje kubańskiego drinka

Wolna Kuba – tak w tłumaczeniu z hiszpańskiego brzmi nazwa drinka, który powstał na Kubie na przełomie XIX i XX wieku. Był to trudny czas wojny między Hiszpanią (w drinku symbolizuje ją rum) a Ameryką (już wtedy kojarzoną z colą). W okresie międzywojennym drink ten trafił do USA. W czasach, gdy alkohol był w Stanach wrogiem numer 1, możliwość ukrycia alkoholu w popularnej coli zapewniła kubańskiej recepturze dużą popularność.

cuba libre-dzieje

Cuba Libre – rum to podstawa 

Kuba kojarzona jest z rumem, nic więc dziwnego, że to na nim bazują najsłynniejsze drinki. Jaki rum możesz wybrać? Przede wszystkim biały. A jeśli chcesz nawiązać do historii drinka i dziejów Kuby, wybierz rum Bacardi. Produkowany jest on przez firmę rodziny Bacardi, której członkowie na przełomie XIX i XX wieku walczyli o wolność Kuby. 

Amerykańska cola i kubański rum to duet, który podbił świat. Jeśli lubisz proste i smaczne drinki, z których powstaniem wiążą się ciekawe historie, Cuba Libre przypadnie ci do gustu. 


 

Archiwum: luty 2021