el presidente

El Presidente – jak powstaje prezydencki drink z rumem?

El Presidente zalicza się do najsłynniejszych drinków z białym rumem jako podstawowym składnikiem. Ciekawie smakuje, pięknie wygląda, a jego przygotowanie nie zabierze ci zbyt wiele czasu. Chcesz poczęstować nim swoich gości? Zobacz, czego potrzebujesz do przygotowania prezydenckiego koktajlu.

Składniki i czas przygotowania

składniki i czas przygotowania

Cenisz swój czas? Jeśli tak, drink El Presidente to idealna propozycja dla ciebie. Na jego przygotowanie wystarczy ci 5 minut. To wystarczająco dużo czasu, by połączyć biały rum z: 

El Presidente – przygotowanie drinka krok po kroku

Przygotowanie tego kubańskiego drinka jest bardzo proste. Zacznij od przygotowania składników, czyli:

  • białego rumu (40 ml),
  • wytrawnego wermutu (20 ml),
  • cointreau (5 ml),
  • grenadiny (5ml),
  • kilku kostek lodu
el presidente-składniki

Wszystkie te składniki połącz ze sobą w shakerze lub w dużym słoiku. Następnie, korzystając z sitka barmańskiego, przelej napój do schłodzonego kieliszka koktajlowego. Jeśli chcesz, możesz gotowego drinka udekorować, wykorzystując do tego skórkę z pomarańczy.

El Presidente – cocktail w kubańskim stylu

Prezydencki drink narodził się w Hawanie w latach 20. XX wieku i szybko stał się jednym z ulubionych koktajli Kubańczyków. A ponieważ w trudnych latach prohibicji wielu mieszkańców USA odwiedzało Kubę, delektując się przy okazji drinkami z rumem, El Presidente szybko stał się znany na całym świecie.

Zastanawiasz się, którego prezydenta upamiętniono w taki sposób? Większość osób badających dzieje tego drinka stawia na prezydenta Mario Garcíę Menocala rządzącego Kubą w latach 1913-1921. Są jednak i tacy, którzy stawiają na generała Gerardo Machado, pełniącego urząd prezydenta w latach 1925-1933.

El Presidente to prosty i smaczny drink, który przyciąga zarówno swoim smakiem, jak i ciekawą historią. Jeśli lubisz kubańskie klimaty i koktajle z rumem, prezydencki drink zdobędzie twoje uznanie.

Ocena

 

 

Archiwum: kwiecień 2021