mimosa

Mimosa – połączenie siły i delikatności. Jak zrobić drink z bąbelkami?

Lubisz wiosnę? Chcesz się cieszyć jej smakiem podczas imprez? Postaw na drink Mimosa – smaczny i elegancki napój z bąbelkami. Jak go przygotować? Sprawdź najprostszy przepis.

Mimoza krok po kroku. Jak przygotować ten drink? 

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę ze sztuką barmańską, ten drink będzie dla ciebie doskonałym rozwiązaniem. 

Składniki i czas przygotowania

Drink Mimoza to jeden z najmniej wymagających koktajli na świecie. Wystarczy szampan i sok pomarańczowy, z których w ciągu 5 minut przygotujesz smaczne napoje alkoholowe z bąbelkami. 

Mimoza – jak ją przygotować? 

Na początek przygotuj składniki, czyli: 

  • sok pomarańczowy,
  • szampan (możesz sięgnąć po inne wino musujące).

Jeśli chcesz przygotować tego drinka: 

  • wypełnij kieliszek do połowy sokiem pomarańczowym,
  • dodaj wino musujące
mimosa-składniki

Jak podawać Mimozę? 

Mimosa to drink, który najlepiej wygląda w kieliszku do szampana. Jeśli chcesz zrobić większe wrażenie, możesz dodatkowo ozdobić go plasterkiem pomarańczy. 

Mimosa – klasyka z południowej Europy 

Orzeźwiający napój na bazie musującego wina i soku pomarańczowego to klasyka, która świetnie sprawdzi się na rodzinnej uroczystości. Jej smak najczęściej kojarzony jest z wiosną i latem – porami roku idealnymi na przyjęcia w ogrodzie. 

Skąd pochodzi drink Mimosa? Często kojarzony jest on z Włochami, jednak po raz pierwszy został zaserwowany w 1925 roku, w paryskim Hotelu Ritz. Największą popularność zyskał na terenie Włoch, gdzie stał się popularnym aperitifem. Dziś Mimozę pija się na całym świecie, a prosty sposób wykonania sprzyja przyrządzaniu jej w domu. 

Zobacz też:  Słodko–gorzki smak Americano. Jak przygotować drink z Campari?

Skąd wzięła się nazwa drinka? 

mimosa- skąd nazwa

Nazwa drinka odnosi się do kwiatów mimozy, których najbardziej charakterystyczną cechą są żółte kwiaty. Kwiat ten jest bardzo popularny na terenie Włoch, gdzie wręczany jest kobietom w dniu ich święta. Dlaczego? Bo kwiaty mimozy stały się tu symbolem siły i delikatności – cech, którymi wyróżnia się wiele kobiet. 

Mimoza – drink na zaostrzenie apetytu 

Włosi chętnie sięgają po ten drink przed posiłkiem, aby pobudzić apetyt. Ze względu na swój charakter i delikatny smak, jest też częstym dodatkiem na damskich przyjęciach, co nie oznacza, że panowie nie sięgają chętnie po Mimozę. Drink ten świetnie sprawdzi się też w trakcie powitania gości na rodzinnych imprezach lub firmowych bankietach. 

Prostota wykonania i świetny smak – takie połączenie zapewniło Mimozie powodzenie na całym świecie. Chcesz uatrakcyjnić rodzinne kolacje czy letnie przyjęcia? Sięgnij po delikatny napój o smaku pomarańczy i szampana. 

5/5 - (1 vote)