najdroższa whisky

Ile kosztuje najdroższa whisky?

Ocena

Na czym polega fenomen tego trunku? Na smaku i wybornym aromacie! O tym, jak elitarnym trunkiem jest whisky, najlepiej świadczą jej ceny oraz fakt, że wielu znawców dobrych alkoholi traktuje ją jako inwestycję. Efekt? Na rynku wciąż pojawiają się nowe kolekcje whisky w limitowanych butelkach. Na aukcjach osiągają nawet horrendalne ceny!

Cenowe rekordy w świecie alkoholi

Czy whisky to najdroższy alkohol na świecie? Wbrew pozorom nie, choć różne gatunki whisky często pojawiają się w pierwszej dziesiątce. Przed ich zakupem większość osób musi się zapoznać z ofertą mini pożyczki

Trzy pierwsze miejsca zajęły jednak inne gatunki alkoholi:

  • D’Amalfi Limoncello Supreme – likier sprzedawany w butelce ozdobionej czterema diamentami, wartość alkoholu wynosi 44 000 000 dolarów;
  • Billionaire Vodka – rosyjska wódka, sprzedawana w diamentowej butelce, o wartości 3 750 000 dolarów; 
  • Tequila Ley Pasión Azteca – najdroższa tequila świata, dostępna w złotych, diamentowych lub platynowych butelkach. W zależności od tego, którą wybierzesz, zapłacisz od 225 000 do 3 500 000 dolarów. 

Jak widzisz, rekordy cenowe dotyczą nie tyle samych trunków, co butelek, w których są one sprzedawane. W przypadku whisky opakowanie również ma znaczenie, jednak największą uwagę zwraca się tu na smak i destylację. Najdroższe whisky mogą się też pochwalić luksusowymi butelkami, projektowanymi m.in. przez firmę francuską Lalique. 

Najdroższa whisky w kraju i na świecie 

Ile smakosz jest w stanie zapłacić za butelkę elitarnego trunku? Jak się okazuje – całkiem sporo. Najdroższa butelka whisky osiągnęła cenę 628 200 dolarów. Był to The Macallan M – szkocka whisky, na której cenę wpływ miała i marka, i liczba butelek wprowadzonych do sprzedaży (na rynku pojawiły się zaledwie… cztery!). 

Zawrotne ceny osiągnęły też:

  • Dalmore 64 Trinitas (ponad 160 tysięcy dolarów);
  • Glenfiddich Janet Sheed Roberts (90 tysięcy dolarów);
  • Springbank (ponad 340 tysięcy dolarów).

Najdroższe whisky w Polsce to Macallan 72YO Genesis Decanter. Jest to najstarsza whisky pochodząca z najsłynniejszej destylarni w Polsce, a butelka tego trunku ma wartość około 400 tysięcy zł. Nieco tańsza jest The Glenlivet Vintage 1964. Tu za butelkę trunku musisz zapłacić ponad 100 tysięcy zł. Chcesz kupić taki trunek? Porównaj pożyczki na raty tutaj i wybierz rozwiązanie, dzięki któremu spełnisz swoje marzenia o delektowaniu się elitarnym trunkiem. 

Najdroższa whisky – cena ma znaczenie

Chcesz zainwestować w dobrą whisky? Sprawdź, na jakie trunki warto postawić oraz jak sfinansować taki zakup.

Jak sfinansować zakup najdroższej whisky? 

Ceny whisky mogą zwalać z nóg! Zdarza się zatem, że miłośnicy drogich trunków szukają atrakcyjnych pożyczek. Chcesz zaciągnąć je w bezpieczny i odpowiedzialny sposób? Zapoznaj się z regulaminami poszczególnych firm pożyczkowych oraz z wysokością odsetek.

Przeczytaj również: https://pozyczkaportal.pl/pozyczki-pozabankowe/ – to poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak bezpiecznie zaciągać pożyczki pozabankowe i jak uniknąć problemów z ich spłatą. 

Czy warto inwestować w whisky?

Alkohol może okazać się dobrą inwestycją na przyszłość, nawet jeśli najdroższa whisky świata pozostaje poza twoim zasięgiem. I te nieco tańsze mogą z czasem stać się pożądanym towarem na aukcjach. W Polsce trwa moda na ten trunek, a spożycie whisky konsekwentnie wzrasta. A że alkohol ten często podawany jest przy wyjątkowych okazjach, butelka cenionej whisky może za kilka lat zostać sprzedana ze sporym zyskiem. 

Kluczem do sukcesu jest zainwestowanie w alkohol dobrej jakości. Warto inwestować z głową, kupując np. pojedyncze butelki z limitowanych edycji oraz w butelki znanych marek, np. Macallan, Dalmore, Ardbeg. Dobrą inwestycją mogą się też okazać edycje kolekcjonerskie, których wartość nieustannie wzrasta. Być może wśród tych ukrywa się butelka, która wkrótce będzie znana jako najdroższy alkohol na świecie albo przynajmniej najdroższa whisky w Polsce?

Najdroższe whisky to trunki na wyjątkowe okazje lub inwestycje, które po pewnym czasie mogą się zwrócić z nawiązką. Kto wie, czy butelka z twojej kolekcji wkrótce nie osiągnie zawrotnej ceny?

Archiwum: listopad 2021