najdroższa wódka

Najdroższa wódka na świecie – ile kosztuje butelka?

Polska słynie z produkcji wódki znanej na całym globie. Nic zatem dziwnego, że wielu interesuje najdroższa wódka na świecie. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje i czemu zawdzięcza swoją cenę? Przeczytaj!

Ocena

Najdroższa wódka na świecie kosztuje kilka milionów dolarów. Swoją cenę zawdzięcza nie tylko bardzo wysokiej jakości trunku filtrowanego przez diamenty, ale również niepowtarzalnej, wysadzanej diamentami, futrzanej butelce. Jeśli myślisz, że na taki alkohol brakuje chętnych, to jesteś w dużym błędzie. Cała edycja najdroższej wódki świata została wyprzedana, a na rynku pojawiają się coraz to kolejne serie wódek w oszałamiająco wysokich cenach. Popyt na tego rodzaju inwestycje nie słabnie. Jesteś zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

9 najdroższych wódek na świecie – ranking

Obecnie wielu producentów wódek przyjęło politykę odwoływania się do dziedzictwa kulturowego i pochodzenia. Stawiają na marketing dotyczący niepowtarzalności i wyjątkowości trunku. Na rynku nie brakuje jednak bardzo drogich butelek z wódką. Ich cena wynika przede wszystkim z cennego opakowania – butelki najdroższych wódek na świecie nierzadko produkowane są ze złota lub ręcznie wykonywanych szklanych kryształów i są wysadzane najlepszej jakości diamentami.

Które wódki są najdroższe na świecie? Ranking wygląda następująco:

  1. Billionaire Vodka (The Diamond Edition Line) – wartość jednej butelki to 7.25 miliona dolarów;
  2. The Eye of the Dragon – wartość jednej butelki to 5.5 miliona dolarów;
  3. Russo-Baltique Vodka – wartość jednej butelki to 1.3 miliona dolarów;
  4. DIVA Premium Vodka – wartość jednej butelki to 1 milion dolarów;
  5. Russo-Baltique Vodka – wartość jednej butelki to 740,000 dolarów;
  6. Kors Vodka 24k George V Limited Edition – wartość jednej butelki to 24,500 dolarów;
  7. Absolut Crystal Pinstripe Black Bottle – wartość jednej butelki to 10,000 dolarów;
  8. Belver Bears – wartość jednej butelki to 7,240 dolarów;
  9. OVAL Swarovski Crystal Vodka – wartość jednej butelki to 6,922 dolarów.

Najdroższa wódka świata – Billionaire Vodka

Najdroższa wódka na świecie to Billionaire Vodka w edycji limitowanej The Diamond Edition Line. Została ona wypuszczona na rynek w 2012 roku, a obecnie jedna butelka warta jest 7,25 miliona dolarów amerykańskich. Niestety nie sposób kupić tej wódki z pierwszej ręki, ponieważ wszystkie butelki znalazły już swoich właścicieli. Z tego względu na próżno liczyć, że któraś z butelek najdroższych alkoholi na świecie zostanie sprzedana za podaną powyżej cenę.

Billionaire Vodka swoją cenę zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowej butelce. Została ona pokryta białym futrem i przyozdobiona tysiącami diamentów zatopionych w złocie. W butelce znajduje się aż 18 litrów rosyjskiej wódki, która została przefiltrowana z użyciem skruszonych diamentów.

Druga najdroższa butelka wódki na świecie – The Eye of the Dragon

Oko Smoka zostało wyprodukowane przez holenderską firmę Royal Dragon Vodka z siedzibą w Hongkongu. Cena wódki oczywiście podyktowana jest wyglądem butelki. Przedstawia ona smoka i jest wysadzana około 15 tysiącami diamentów o wadze 4,5 funta. Dodatkowo butelkę ozdobiono 18-karatowym złotem. 

W 6-litrowej butelce zamknięta jest jedna z najdelikatniejszych dostępnych na rynku wódek. Została ona wyprodukowana z pięciokrotnie destylowanego żyta ozimego najwyższej jakości.

Najdroższa wódka na świecie – 3 miejsce na podium

Russo-Baltique to firma słynąca z produkcji pancernych samochodów, która w setną rocznicę swojej działalności postanowiła wydać edycję ekskluzywnej wódki nazwanej tak samo, jak firma. Wódka dostępna jest w trzech wersjach: Family Relique, OffRoad Edition oraz Table Edition.

Zatem najdroższa wódka na świecie to rosyjska Billionaire Vodka. Jedna butelka tego trunku warta jest ponad 7 milionów dolarów amerykańskich. Butelka owinięta została białym futrem i bransoletami z diamentów. Najdroższe alkohole świata zazwyczaj swoją cenę zawdzięczają ekskluzywnym opakowaniom, które pokryte są złotem i wysadzane diamentami, chociaż samym trunkom nie można oczywiście odmówić najwyższej jakości.

Archiwum: czerwiec 2023