tequila sunrise

Tequila Sunrise – jak powstaje drink Stonesów?

Kojarzony ze wschodem słońca, jest jednym z najpopularniejszych drinków na bazie tequili. Jak powstaje Tequila Sunrise? W jaki sposób możesz go podawać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tekście.

Tequila Sunrise – przepis i sposób wykonania 

Na przygotowanie jednego z najpopularniejszych drinków świata wystarczy 5 minut. Przygotowanie tego napoju alkoholowego nie sprawi ci większych problemów. Przygotuj niezbędne składniki, a następnie postępuj zgodnie z instrukcją. 

Tequila Sunrise – przepis i sposób wykonania 

Jakich składników potrzebujesz?

Jeśli chcesz zrobić taki napój, przygotuj:

  • 50 ml tequili,
  • 20 ml grenadiny,
  • 100 ml soku pomarańczowego,
  • kostki lodu.

Jak przygotujesz taki drink? 

Aby przemienić składniki w elegancki drink:

  • wlej do shakera tequilę i sok pomarańczowy, dodaj kostki lodu i zamieszaj,
  • przelej napój do szklanki,
  • delikatnie wlej grenadinę i poczekaj, aż syrop osiądzie na dnie szklanki,
  • udekoruj i podaj gościom gotowe drinki.

Tequila Sunrise – jak możesz go podać? 

Tequila Sunrise – jak możesz go podać? 

Ten napój alkoholowy najlepiej prezentuje się w prostej, wysokiej szklance. Możesz ją ozdobić cząstką pomarańczy lub jej skórką. 

Choć drink ten prezentuje się wyjątkowo, jego przygotowanie nie jest ani trudne, ani czasochłonne. Dzięki tequili połączonej z sokiem pomarańczowym i jednym z najpopularniejszych syropów barmańskich świata osiągniesz zaskakujące efekty. 

Tequila Sunrise – drink z Arizony

tequila sunrise drink z arizony

Arizona czy San Francisco? Trudno odpowiedzieć na pytanie o pochodzenie drinka. Po raz pierwszy napój o takiej nazwie pojawił się w latach 40. XX wieku w jednym z hoteli w Arizonie. W obecnej formie, znanej na całym świecie, Tequila Sunrise pojawiła się jednak dopiero 30 lat później, w barze w Sausalito – niewielkim mieście w rejonie San Francisco. 

Drink Sunrise – rozsławiony przez gwiazdy 

Choć drink ten składa się tylko z trzech składników, zajął ważne miejsce w dziejach popkultury. Przyczyniło się do tego wiele znanych osobistości, które chętnie delektowały się takim napojem. 

Drink Sunrise – rozsławiony przez gwiazdy 

Przez Amerykę ze Stonesami 

Lista znanych osób, które zachwyciły się tym drinkiem, jest długa. Czołowe miejsce zajmuje na niej Mick Jagger. W 1972 roku, podczas trasy koncertowej The Rolling Stones, skosztował on napoju z tequilą i stał się jego wielkim fanem. W ten sposób Tequila Sunrise wzięła udział w trasie koncertowej zespołu i zyskała miano ulubionego drinka Stonesów. Napój ten towarzyszył muzykom tak często, że amerykańska trasa z 1972 roku zapisała się w dziejach zespołu jako „The cocaine and Tequila Sunrise tour”.

Jak singiel Eagles rozsławił Sunrise?

Tequila Sunrise to nazwa, którą miłośnicy muzyki w 1973 roku odmieniali przez wszystkie przypadki. Wszystko to za sprawą singla grupy Eagles, w tekście którego nawiązano do „wschodu słońca w kolorze Tequili”.

Tequila Sunrise i jego filmowa kariera

Nazwę drinka skutecznie rozsławił film „Tequila Sunrise” z 1988 roku. Główne role zagrali w nim Mel Gibson, Kurt Russel i Michelle Pfeiffer, a wypowiedzi filmowych bohaterów na temat alkoholu zapisały się w pamięci wielu barmanów. 

Tequila Sunrise to świetny dowód na to, że wspaniałe efekty można osiągnąć przy minimalnym wysiłku. Trzy proste składniki, połączone ze sobą w odpowiednich proporcjach, pozwolą ci cieszyć się smakiem drinka, któremu znani i lubiani tak chętnie poświęcali swoją uwagę. 

Ocena

 

Archiwum: luty 2021