picie alkoholu po wyrwaniu zęba

Jak długo po leczeniu kanałowym nie można pić alkoholu?

Ocena

Jedną z najnowocześniejszych metod stosowanych w stomatologii jest wykonywani leczenia kanałowego pod mikroskopem. Wykonywane jest ono pod bardzo dobrym oświetleniem i powiększeniem obszaru zabiegowego, dzięki temu leczenie jest bardzo efektywne. Najczęściej do zabiegu kwalifikowane są osoby, które mają zaawansowany stan zapalny miazgi. Wiele osób zastanawia się, czy po wykonanym zabiegu można pić alkohol?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – kiedy warto?

Podczas zabiegu kanał zębowy jest oczyszczany, poszerzany, dezynfekowany oraz wypełniany. Długość leczenia kanałowego zależy od wielu czynników, między innymi od stanu zęba. Jeśli jest on chory, narażony jest na zmiany temperatur i nacisk, z tego powodu często boli. U niektórych osób może występować przewlekłe zapalenie miazgi, które nie powoduje bólu, z tego względu najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzanie wizyt kontrolnych u stomatologa. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie pozwala na znaczne usprawnienie całego procesu leczenia, nawet w skomplikowanych przypadkach. Leczenie z wykorzystaniem mikroskopu pozwala między innymi na:

  • odnalezienie kanałów bocznych,
  • udrożnienie bardzo wąskich albo niedrożnych kanałów zębowych,
  • usunięcie starych wkładów koronowych lub kompozytów wypełniających kanał,
  • usuwanie pęknięć i perforacji kanałów korzeniowych.

Wykorzystanie nowoczesnego sprzętu umożliwia w znacznym stopniu skróceniu czasu leczenia, może się ono w niektórych przypadkach zakończyć na jednej wizycie. Tego rodzaju leczenie nie jest bolesne, odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Warto pamiętać, że leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warszawie odbywa się  pozycji leżącej, jest więc zabiegiem bardzo komfortowym.

Kiedy po leczeniu kanałowym można pić alkohol?

Jest wiele substancji stosowanych w medycynie, których w żadnym wypadku nie można łączyć z alkoholem. Alkohol jest substancją rozrzedzającą krew, więc nie jest zalecany po wielu zabiegach. Po leczeniu kanałowym często występuje konieczność przyjmowania antybiotyków, ponieważ może ono doprowadzić do rozprowadzenia drobnoustrojów z jamy ustnej do krwi. Bezpośrednio po leczeniu kanałowym należy odczekać z przyjmowaniem gorących napojów i pokarmów do momentu, aż znieczulenie przestanie działać, aby nie doprowadzić do poparzenia błon śluzowych. Przez pierwsze 3-4 dni miejsce po zabiegu może być bolesne, dlatego należy stosować dietę półpłynną i unikać gryzienia twardych produktów. W okresie kilku dni po zabiegu nie zaleca się również spożywania alkoholu.

Wpływ picia alkoholu na zęby i jamę ustną

Zbyt częste picie alkoholu wpływa na wydzielanie śliny w jamie ustnej, sprawia, że jest jej mniej. W takim środowisku szkliwo jest bardziej narażone na gromadzenie się bakterii i powstawanie próchnicy na powierzchni zębów. Kwasy występujące w napojach alkoholowych oddziałują negatywnie na pH w jamie ustnej. W kwaśnym środowisku szybciej dochodzi do stanów zapalnych szkliwa, zęby są bardziej wrażliwe na odczuwanie ciepła i zimna. Alkohol wypłukuje z organizmu magnez i wapń.

Więcej informacji na temat picia alkoholu i leczeniu zębów, znajdziesz na stronie: https://www.supradent.pl/

Archiwum: marzec 2022