piwo w kegach

Piwo w kegach – wybieramy najlepszy wariant

W ostatnim czasie dużą popularność zyskuje piwo w kegach. Wykorzystywane jest przede wszystkim na różnorodnych imprezach – zarówno tych plenerowych, jak i domówkach lub party pubowych. No ale jaka wersja tego trunku jest najlepsza? Które kegi warto wybrać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Ocena

Unikalne kegi z Browaru Tenczynek

Jednym z popularnych producentów piwa w kegach jest Browar Tenczynek. To lokalny browar szybko zyskujący na popularności. Doskonale łączy bowiem tradycję z nowoczesnością, nieustannie zaskakując swoich wiernych fanów. Z jednej strony w Tenczynku korzysta się z osiągnięć i filozofii wypracowanych niegdyś przez lokalnych piwowarów. Legendy głoszą nawet, że w Tenczynku złocistym trunkiem raczył się kiedyś sam król Jan III Sobieski, wracając z odsieczy pod Wiedniem. Z drugiej strony piwowarzy z Browaru Tenczynek śmiało sięgają po nowinki ze świata piwa, tworząc coraz to nowsze trunki. To również browar wszechstronny. Nie zamyka się bowiem wyłącznie w świecie piwa, ale sprawnie porusza się też w przestrzeni innych alkoholi. W ofercie dostępne są zarówno wódki, okowity, jak i whisky. Piwo dostępne jest natomiast w różnorodnych wariantach. Popularny jest zarówno klasyczny pils i lager, jak i piwo pszeniczne, koźlak, IPA, ale, a także piwa smakowe. Można też postawić na piwa pasteryzowane lub niepasteryzowane w opakowaniach o różnych pojemnościach. Wiele osób stawia na 5 litrowe kegi.

Coś z klasyki, czyli pils lub lager

W sklepie internetowym Browaru Tenczynek znajdziesz chociażby kegi z doskonałym pilsem, takie jak np. https://browar-tenczynek.pl/kategoria/kegi/. To idealny trunek dla osób, które docenią klasyczne, intensywnie chmielowe piwo. Ten pils ma jasną, słomkową barwę. Charakteryzuje go też lekkie zmętnienie oraz niska, drobnopęcherzykowa piana. Wąchając piwo pils sygnowane marką Browaru Tenczynek można natomiast wyczuć chmielowo-ziołowe nuty. W smaku z kolei jest wyraźnie goryczkowe, ale jednocześnie lekko słodowe. Pils ten został wyprodukowany z najwyższej jakości chmieli. Do jego produkcji użyto chociażby Marynki oraz Hallertauer Mittelfruh. Browar Tenczynek oferuje też kegi z lagerem. To z kolei piwo o intensywnym, słodowym smaku oraz subtelną domieszką chmielowości. Z wyglądu trunek ten jest natomiast wzorcowym lagerem. Pięknie prezentuje się w odpowiednim, przeznaczonym dla niego kuflu lub szklance. Do produkcji tej wersji piwa również użyto doskonałych słodów jęczmiennych, w tym pilzneńskiego, wiedeńskiego i karmelowego jasnego, a także wysokiej jakości chmieli, w tym Marynki oraz Lubelskiego.

Coś oryginalnego, czyli piwo pszeniczne albo BUH

Kegi to jednak nie tylko klasyczne piwa. W takich wygodnych beczkach oferowanych przez Browar Tenczynek dostępne są również nieco mniej oczywiste trunki. Popularne jest chociażby piwo pszeniczne. To delikatny w smaku i bardzo orzeźwiający alkohol. Charakteryzuje się dość mocnym zmętnieniem. W smaku natomiast oferuje wyraźne nuty goździków i bananów. To piwo, które doceniają zarówno koneserzy piwa, jak i ci, którzy na co dzień nie gustują w takich trunkach. W składzie piwa pszenicznego z kegów można znaleźć natomiast unikalne słody, w tym pszeniczny jasny i pszeniczny ciemny, jęczmienny pilzneński oraz monachijski. Istotną rolę odgrywają też chmiele, w tym Hallertauer Tradition i Hallertau Hersbrucker. Gratką dla piwoszy może być także BUH w formie kegów. To swoisty piwny eksperyment stworzony przez trio w składzie – Janusz Palikot, Kuba Wojewódzki i Tomasz Czechowski. BUH jest piwem w stylu ale. To orzeźwiający trunek, będący kompozycją starannie dobranych chmieli angielskich oraz… suszu konopnego. Dzięki temu zestawieniu można liczyć na niepowtarzalne doznania. 

Archiwum: listopad 2021