mini-bar w nowym domu

Jak stworzyć mini-bar w nowym domu? Praktyczny poradnik

Współcześnie wiele osób kolekcjonuje alkohole, traktuje je jako hobby. Chętnie zdobywamy wiedzę o trunkach z całego świata (na przykład o winach czy whisky) i kolekcjonujemy je. Jeżeli jesteśmy koneserami alkoholi i właśnie kupujemy nowe mieszkanie, doskonałym pomysłem może okazać się stworzenie mini-baru. Jak zrealizować ten pomysł?

Ocena

Mini-bar w nowym mieszkaniu – jakie są zalety tego rozwiązania?

Posiadanie mini-baru w mieszkaniu to rozwiązanie bardzo praktyczne, gdy mamy nawyk kolekcjonowania alkoholi. Specjalny bar sprawia, że możemy trzymać butelki w jednym miejscu. Dodatkowo są one atrakcyjnie wyeksponowane. Efektowny mini-bar z pewnością zrobi dobre wrażenie na naszych znajomych. Jest to świetne rozwiązanie, jeżeli lubimy zapraszać gości lub organizować w naszym domu imprezy. Jeżeli rozważamy kupno mieszkania/domu od dewelopera, warto jak najwcześniej zastanowić się nad lokalizacją naszego mini-baru. Praktyczne informacje na ten temat znajdziemy na stronie pewnylokal.pl.

Od czego zacząć tworzenie mini-baru?

Tworzenie mini-baru warto zacząć od zastanowienia się jak możemy najlepiej wyeksponować naszą kolekcję alkoholi. Możliwości jest naprawdę wiele. Możemy zdecydować się na:

– niezależne mini bary (można ustawić je wszędzie, nawet na środku pokoju),
– bar kuchenny ze specjalną półką, ewentualnie stojakiem na butelki,
– barek wbudowany w komodę lub szafę,
– barek w postaci półwyspu kuchennego.

Koniecznie pamiętajmy o tym, że nasz mini-bar koniecznie powinien wpisywać się w ogólną stylistykę pomieszczenia. Dodatkowo ważne jest, żeby był on dostosowany do jego wielkości (duży mini bar będzie idealnym rozwiązaniem w obszernym salonie połączonym z kuchnią, jednak w małym mieszkaniu wyda się przytłaczający). Jeżeli nasze mieszkanie urządzone jest w styli tradycyjnym, możemy wybrać solidny i masywny mini-bar wykonany z drewna. W przypadku mieszkania minimalistycznego i nowoczesnego najlepszy efekt uzyskamy, decydując się na mini bar wykonany ze stali i elementów szklanych.

Gdzie umieścić mini-bar?

Większość osób decyduje się na umieszczenie mini-baru w kuchni lub w salonie. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużej kuchni, możemy wybrać mini-bar w formie półwyspu kuchennego. Jest to znakomity pomysł, gdyż bar jest wówczas nie tylko dekoracją i dobrym miejscem na przechowywanie alkoholu, ale również – dodatkową powierzchnią roboczą. Ciekawym rozwiązaniem będzie także wyższy barek w kuchni otwartej, który w ciągu dnia może stać się znakomitym miejscem do pracy. Dla części osób wysoki barek będzie rozwiązaniem bezcennym, gdyż pozwoli na ukrycie bałaganu w kuchni.

W kuchni możemy ustawić także ruchomy barek. Barek ruchomy jest dobrym rozwiązaniem, gdyż możemy mieć go pod ręką, kiedy rzeczywiście jest nam potrzebny. Jeżeli nie korzystamy już z alkoholi lub zależy nam na większej ilości miejsca – bez problemu przeniesiemy go do innego pokoju lub wystawimy na taras.

Barek w salonie pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Warto jest odpowiednio go oświetlić. Dzięki naszej wyeksponowanej kolekcji alkoholi salon automatycznie robi się miejscem bardziej eleganckim. Zwolennicy umieszczenia mini-baru w salonie przekonują, że w miejscu tym panują raczej stałe temperatury (czego nie zawsze możemy powiedzieć o kuchni). W rezultacie nasze alkohole przez dłuższy czas zachowają swoje właściwości.

Mini-bar w nowym lub używanym mieszkaniu

Kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego należy poprzedzić dokładnymi oględzinami. Upewnijmy się, czy układ wybranego przez nas lokalu pozwala na umieszczenie w nim naszego wymarzonego mini-baru. Zanim podpiszemy umowę ze sprzedawcą, koniecznie skontaktujmy się z zaufaną kancelarią prawną – prawnik sprawdzi umowę deweloperską, dzięki czemu zyskamy poczucie bezpieczeństwa transakcji.

Mieszkania nowe są zazwyczaj na tyle dobrze rozplanowane, że nie powinniśmy mieć kłopotów z umieszczeniem w nich mini-baru. Jeżeli zależy nam, żeby alkohole znajdowały się w kuchni, rozważmy zakup mieszkania posiadającego klimatyzację.

Archiwum: maj 2022