Drinki kawowe – jaka kawa najlepsza?

Ocena

Kawa to jeden z najpopularniejszych rodzajów napojów na świecie. Pije się ją wszędzie: nie tylko w Polsce ale także w reszcie krajów europejskich, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Korei Południowej, Wietnamie i innych miejscach na całym globie ziemskim. Kawa ma swoich pasjonatów a kawowy smak przenika do świata słodyczy (warto przypomnieć sobie tiramisu!) a także do świata alkoholi (irish coffee). Jakie są zalety tego napoju? Jak wybrać dobrą kawę i gdzie można ją znaleźć?

Dlaczego warto pić kawę – jakie są zalety tego napoju?

Wiele osób uwielbia napić się gorącej kawy z rana, w południe a nawet pod wieczór! Jakie zalety ma ten napój? Co sprawia, że nie tylko ze względów smakowych warto go pić? Przede wszystkim kawa poprawia perystaltykę jelit – oznacza to po prostu, że jelita lepiej pracują. Ponadto doskonale wpływa na krążenie krwi, dzięki czemu zapobiega rozwojowi chorób serca. W dobrej kawie jest także mnóstwo antyoksydantów, które działają przeciwnowotworowo, skorzysta na niej także twoja wątroba. Dlatego nie czekaj, zaparz kawę i ciesz się jej smakiem!

Co można jeszcze zrobić z kawy – drinki z kawą, wypieki?

Smak kawy możesz przenieść także na wypieki – stworzyć przepyszne ciasto jakim jest tiramisu. Dodatkowo kawa świetnie nadaje się jako smak do drinka kawowego. Jeżeli chcesz sprawdzić, jak smakuje słynny drink irish coffee to do 50 ml likieru kawowego dodaj 50 ml espresso, 50 ml irlandzkiej whisky i 20 ml syropu irish cream. Trzeba przy tym pamiętać aby mocno zatrząsnąć całą mieszanką w shakerze, aby wszystkie smaki dobrze się ze sobą zmieszały. 

Drinki kawowe – espresso martini, likier kawowy i jakie jeszcze?

Jakie drinki kawowe można wytworzyć z kawy? Dobra kawa ziarnista sprawdzi się naprawdę w wielu przypadkach. Oczywiście największą popularnością cieszą się opcje z espresso, ponieważ taki drink ma odpowiednią moc; warto zatem spróbować espresso citron bądź wersję z martini. Kolejną propozycją jest Capitan Jack, w którym oprócz kawy znajduje się syrop Malibu i mleczko zagęszczone. Popularnością cieszy się także Long Island iced Coffee, które jest drinkiem mocnym o dużym stężeniu alkoholu

Jaką kawę wybierać do drinków kawowych – na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?

Jaka kawa będzie najlepsza do drinków kawowych? Na rynku obecnie jest naprawdę dużo opcji do wyboru: zwykła kawa mielona, kawa ziarnista a nawet kawa rzemieślnicza. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety: zwyczajna kawa jest dostępna wszędzie, w każdym sklepie, kawa ziarnista ma znacznie lepszą jakość z kolei kawa rzemieślnicza jest nietuzinkowa i niepowtarzalna; idealna dla konesera, który lubuje się w tym trunku i ma już doświadczenie z innymi, bardziej mainstreamowymi, rodzajami kawy, dostępnymi na rynku. 

Gdzie znaleźć wyjątkową kawę ziarnistą lub rzemieślniczą?

Jeżeli marzy ci się filiżanka espresso czy drink z likierem kawowym własnej roboty to przede wszystkim musisz znaleźć odpowiednią kawę. A gdzie ma się wybór pomiędzy kawą zwykłą, ziarnistą czy rzemieślniczą? Takie produkty można znaleźć chociażby w MediaExpert, gdzie prowadzona jest sprzedaż różnorodnych produktów kawowych dla miłośników tego najpopularniejszego napoju. 

Treść promocyjna

Archiwum: luty 2024